כללי

חזור

מ.ו.ר.נ.ה - מעקב ורישום נתוני הדרכה
 

סרטון היכרות עם מערכת מ.ו.ר.נ.ה, הסרטון הופק באוגוסט 2021, מאז המערכת עברה שדרוגים רבים. 

המורנ"ה מחליפה את מערכת ההסמכות הישנה ואת טופסי המעקב מנייר עליהם הייתם חותמים ומאפשרת לכם לבצע את כל פעולת ההרשמה לקורס, המעקב אחר הקורס והעברת ההסמכה להתאחדות דרך המחשב, הטאבלט או הטלפון שלכם.
כולם נכנסים למורנ"ה דרך אותו קישור, מזינים תעודת זהות וסיסמא, ובהתאם יפתח לנו מסך האזור האישי.
בסרטון זה נסקור את מסך ניהול המועדון. אבל חשוב לציין שלמורנ"ה יש 3 רמות של משתמשים:
1. חניכים – שנרשמים לקורס דרך המורנ"ה.
2. מדריכים – שמבצעים את מעקב הקורסים לחניכים דרך המורנ"ה.
3. מנהלים מקצועיים – שמנהלים את כל קורסי המועדון דרך המורנ"ה.

מימין יופיע לוגו המועדון ומשמאל כפתור יציאה שמומלץ ללחוץ עליו כל זמן שלא משתמשים במערכת כדי למנוע ממשתמשים אחרים להיכנס למסך שלכם בטעות.
במרכז - תפריט שכולל קישורים לכל המסכים הדרושים כדי לנהל את הקורסים במועדון.
במסך הראשי נראה תמונת מצב עדכנית של ניהול הקורסים במועדון, נתונים מרכזיים כמו:
כמה הסמכות ממתינות לאישור המנהל המקצועי,
מספר הנרשמים החדשים שממתינים שיקצו אותם לקורס,
כמה קורסים פעילים יש במועדון בזמן אמת ונתונים רלוונטיים נוספים.
בנוסף, דרך המסך הראשי ניתן לבדוק הסמכה של חניך אם הוא הוסמך בהתאחדות.

בלחיצה על קורסים יפתח מסך שבו יוצגו כלל הקורסים שניתן להעביר במועדון כאשר הם מסודרים לפי היררכית התקדמות הצולל.
דרך מסך זה ניתן לבצע 2 פעולות חשובות: לשלוח לחניך קישור לרישום לקורס ולפתוח קורס.
נאמר שהחניך מעוניין בקורס 2 כוכבים. לחיצה על כפתור שליחת קישור בשורה של קורס 2 כוכבים תפתח חלונית אליה נזין את מס' הטלפון או כתובת המייל של החניך, נשלח לו קישור להרשמה והחניך יקבל קישור למערכת מורנ"ה שתזהה אותו בתור מועמד לקורס כוכב 2 ותלווה אותו בהרשמה לקורס שהיא זהה ל-3 העמודים הראשונים של טופס מעקב חניך שאתם מכירים:

  • פרטים אישיים
  • שאלון רפואי
  • כתב ויתור

ומכיוון שמדובר בקורס 2 כוכבים המערכת תבדוק האם הוא מוסמך כוכב 1 והאם יש לו ביטוח, אם יש לו אבל לא בהתאחדות אז הוא יצרף צילום שאח"כ נוכל לבדוק ולאשר.

ברגע שהמועמד יסיים את ההרשמה שלו הוא יופיע תחת "בדיקת נרשמים חדשים".
דרך מסך זה נאשר חניכים חדשים, נבדוק שתמונת הפספורט שלהם תקנית, אם יש להם אישור רפואי או אישור הורים נוכל לעיין בהם ועוד.


בואו נחזור רגע למסך הקורסים.

כאשר ליד דרגה מסוימת מופיע + הכוונה היא שיש קורס פתוח לדרגה זו. או שהקורס כבר רץ או שזה קורס שמתוכנן להיפתח ואליו ניתן להוסיף חניכים.

ע"י לחיצה על כפתור "פתיחת קורס" תוכלו לפתוח קורס נוסף, להקצות לו חניכים מבין רשימת החניכים שנרשמו וכמובן מדריך מתוך רשימת המדריכים של המועדון, אפשר גם יותר ממדריך אחד ואפשר להעביר חניכים מקורס לקורס אבל... על פתיחת וניהול קורסים נרחיב בסרטון נפרד.

לחיצה על מדריכים תפתח לכם מסך שבו מופיעים כלל מדריכי המועדון.

מי שמוסיף או מסיר מדריכים מרשימת מדריכי המועדון הינו המנהל המקצועי. כדי להוסיף מדריך למועדון מספיק להזין רק תעודת זהות ומס' מדריך והמורנה כבר תביא לכם את כל הפרטים שלו ישירות ממערכת ההסמכות של ההתאחדות. בנוסף לנתונים שהמערכת קיבלה מההתאחדות, המנהל המקצועי יזין נתונים נוספים כמו תוקף ריענון עזרה ראשונה, ותוקף רישיון הדרכה של הרשות שיסייעו לו לנהל את צוות ההדרכה של המועדון.

המסך הבא, מסך החניכים שבו יופיעו כל החניכים של המועדון. באיזה קורס הם, באיזה שלב של הקורס הם (למשל צלילת מיכלים 4 בקורס כוכב 1).
דרך המסך הזה ניתן גם לאתר חניכים מהעבר, להעביר חניכים בין קורסים ועוד.

אם בצמוד ל"הסמכות לאישור" מופיע מספר בסוגריים, זה אומר שיש חניכים שצריך לאשר, במסך זה תופיע רשימת החניכים שסיימו אצלכם את הקורס וצריך להעביר את הפרטים שלהם להתאחדות להנפקת תעודה.
בסיום הקורס החניך יקבל הודעה שעליו לבדוק ולאשר את טופס המעקב. אם הוא עדיין לא אישר, אפשר לשלוח לו תזכורת. וברגע שהמנהל יאשר את ההסמכה שלו תשלח לו למייל תעודת צולל זמנית.

המסך האחרון שנסקור הפעם הוא מסך חניכים שלא עברו, בו תוצג רשימה של חניכים שלא הצליחו לסיים את הקורס. דרך מסך זה תוכלו לאתר חניכים שלא סיימו ולצרף אותם לקורסים עתידיים.
כמו שכבר הבנתם, המורנ"ה היא העתיד של ניהול קורסי הצלילה.
היא תפתח בפניכם אפשרויות נהדרות לייעול ניהול הקורסים ואנחנו קשובים כל הזמן לרעיונות ולבקשות שלכם.

 

המורנ"ה לא מושלמת! לעתים אנו מקבלים פניות ממדריכים ומועדונים שטוענים שמערכת המורנ"ה לא התריעה להם על כך שפג תוקף רישיון ההדרכה של מדריך כלשהו, או תוקף הביטוח של חניך, או שהמערכת אפשרה רישום לקורס מסוים לחניך שאין לו הכשרה קודמת המתחייבת בתנאי הקבלה לקורס.

חשוב שתכירו:

למערכת המורנ"ה עלולים להיות באגים. זה שלא איתרנו אותם עדיין, לא אומר שהם לא קיימים. השאלה היא לא האם תהיה או לא תהיה תקלה במורנ"ה, אלא מתי היא תתרחש? והאם תזהו אותה בזמן? 
חשוב להבין שהאחריות לניהול הקורסים במרכז הצלילה הינה שלכם - צוות מרכז הצלילה, ולא של תוכנת מחשב. מערכות אוטומטיות אינן חלופה לידע וצבירת ניסיון. 
הטכנולוגיה נועדה לסייע, אבל היא עלולה גם להטעות, או לגרום לכם לסמוך עליה בעיניים עצומות. הקפידו לבדוק מדי פעם את הנתונים, לתרגל את השימוש במערכת ולצבור ניסיון בשימוש בה.
אל תפחדו לנסות. גם אם תעשו טעות גדולה, אנחנו יודעים לתקן ולסדר כל תקלה או בעיה שמופנית אלינו.